Ptáte se, kdo za tímto projektem stojí ?

Jak mi došlo, že se honím za svou blbostí.

Jsem typem člověka, který se neustále za něčím honil.

Člověk pak žije v nepřetržitém poklusu, má tendenci se bezmyšlenkovitě obklopovat zbytečnými věcmi, nakládat si víc než unese a zapomínat na své okolí. Jednoho dne se člověk probudí a zjistí, že už Ti nezůstal žádný čas na to, aby si dělal věci, které si vždy chtěl.

Čas utíká neúprosně rychle a když jsem si udělal bilanci, zjistil jsem, že to co jsem vytvořil a nadále vytvářím, jsou pouhá čísla. Iluze něčeho, co prý člověka dělá šťastným. V létě roku 2016 jsem se na kole zatoulal do úžasné krajiny kolem města Úterý. Nádherná klikatá cesta mě zavedla až do malebné vesničky Vidžín, kde jsem si všiml velké cedule FARA NA PRODEJ. Něco nebo někdo, nedokážu to přesně popsat, mě lákalo k nahlédnutí a ... Když jsem ten dům uviděl v červencovém zapadajícím slunci, bylo mně na první pohled jasné, kde chci žít a co chci dělat. Následně jsem přišel s nápadem, že si faru koupíme, byl jsem nejdříve za blázna, dost možná i oprávněně. Ale druhý den, když mé děti proběhly zahradu a dům, řekl mi můj syn: "Táto, už vím, kde si udělám pokojíček." Bylo rozhodnuto.

Tento krásný historický areál otevřeme veřejnosti, hlavně pro rodiny s dětmi. Postupně chci vytvořit historické pokoje, zámeckou zahradu, oboru pro daňky a jeleny. Má představa je využít krásné okolní krajiny pro agroturistiku. Pohled z okolních kopců ze hřbetu koně je doslova nepopsatelný zážitkem. Přeji si a doufám, že v krátké době s Boží pomocí tento můj sen bude proměněn ve skutečnost, a já, prostý smrtelník, Vám budu moci říci...

Jmenuji se Radek Baxa

 

Ubytování Plzeň sever, Vidžín, Úterý

Hotel a penzion Zámecká fara Vidžín, Vidžín č.8, Úterý (Plzeň sever) Tel: 602 625 691, mail:brea@volny.cz